Технические характеристики
| cores | 6 |
| threads | 12 |
| base clock | 3.4 GHz |
| boost clock | 3.9 GHz |
| l3 cache | 16 MB |
| tdp | 65 W |
| socket | AM4 |
Бенчмарки
| geekbench single | 1 050 |
| geekbench multi | 5 200 |
| passmark | 13 200 |
| cores | 6 |
| threads | 12 |
| base clock | 3.4 GHz |
| boost clock | 3.9 GHz |
| l3 cache | 16 MB |
| tdp | 65 W |
| socket | AM4 |
| geekbench single | 1 050 |
| geekbench multi | 5 200 |
| passmark | 13 200 |