Технические характеристики
| cores | 6 |
| threads | 12 |
| base clock | 3.6 GHz |
| boost clock | 4.2 GHz |
| l3 cache | 16 MB |
| tdp | 95 W |
| socket | AM4 |
Бенчмарки
| geekbench single | 1 100 |
| geekbench multi | 5 600 |
| passmark | 14 000 |
| cores | 6 |
| threads | 12 |
| base clock | 3.6 GHz |
| boost clock | 4.2 GHz |
| l3 cache | 16 MB |
| tdp | 95 W |
| socket | AM4 |
| geekbench single | 1 100 |
| geekbench multi | 5 600 |
| passmark | 14 000 |