Технические характеристики
| cores | 6 |
| threads | 6 |
| base clock | 3.6 GHz |
| boost clock | 4.1 GHz |
| l3 cache | 32 MB |
| tdp | 65 W |
| socket | AM4 |
Бенчмарки
| geekbench single | 1 250 |
| geekbench multi | 5 000 |
| passmark | 13 000 |
| cores | 6 |
| threads | 6 |
| base clock | 3.6 GHz |
| boost clock | 4.1 GHz |
| l3 cache | 32 MB |
| tdp | 65 W |
| socket | AM4 |
| geekbench single | 1 250 |
| geekbench multi | 5 000 |
| passmark | 13 000 |