Технические характеристики
| cores | 6 |
| threads | 12 |
| base clock | 3.7 GHz |
| boost clock | 4.6 GHz |
| l3 cache | 32 MB |
| tdp | 65 W |
| socket | AM4 |
Бенчмарки
| geekbench single | 2 100 |
| geekbench multi | 8 500 |
| passmark | 21 900 |
| cores | 6 |
| threads | 12 |
| base clock | 3.7 GHz |
| boost clock | 4.6 GHz |
| l3 cache | 32 MB |
| tdp | 65 W |
| socket | AM4 |
| geekbench single | 2 100 |
| geekbench multi | 8 500 |
| passmark | 21 900 |