Технические характеристики
| cores | 6 |
| threads | 12 |
| base clock | 3.7 GHz |
| boost clock | 5.0 GHz |
| l3 cache | 32 MB |
| tdp | 65 W |
| socket | AM5 |
Бенчмарки
| geekbench single | 2 650 |
| geekbench multi | 10 500 |
| passmark | 26 800 |
| cores | 6 |
| threads | 12 |
| base clock | 3.7 GHz |
| boost clock | 5.0 GHz |
| l3 cache | 32 MB |
| tdp | 65 W |
| socket | AM5 |
| geekbench single | 2 650 |
| geekbench multi | 10 500 |
| passmark | 26 800 |