Технические характеристики
| cores | 6 |
| threads | 12 |
| base clock | 4.7 GHz |
| boost clock | 5.3 GHz |
| l3 cache | 32 MB |
| tdp | 105 W |
| socket | AM5 |
Бенчмарки
| geekbench single | 2 850 |
| geekbench multi | 11 500 |
| passmark | 30 000 |
| cores | 6 |
| threads | 12 |
| base clock | 4.7 GHz |
| boost clock | 5.3 GHz |
| l3 cache | 32 MB |
| tdp | 105 W |
| socket | AM5 |
| geekbench single | 2 850 |
| geekbench multi | 11 500 |
| passmark | 30 000 |