Технические характеристики
| cores | 8 |
| threads | 16 |
| base clock | 3.2 GHz |
| boost clock | 4.1 GHz |
| l3 cache | 16 MB |
| tdp | 65 W |
| socket | AM4 |
Бенчмарки
| geekbench single | 1 050 |
| geekbench multi | 6 500 |
| passmark | 15 500 |
| cores | 8 |
| threads | 16 |
| base clock | 3.2 GHz |
| boost clock | 4.1 GHz |
| l3 cache | 16 MB |
| tdp | 65 W |
| socket | AM4 |
| geekbench single | 1 050 |
| geekbench multi | 6 500 |
| passmark | 15 500 |