Технические характеристики
| cores | 8 |
| threads | 16 |
| base clock | 3.6 GHz |
| boost clock | 4.4 GHz |
| l3 cache | 32 MB |
| tdp | 65 W |
| socket | AM4 |
Бенчмарки
| geekbench single | 1 300 |
| geekbench multi | 9 000 |
| passmark | 22 500 |
| cores | 8 |
| threads | 16 |
| base clock | 3.6 GHz |
| boost clock | 4.4 GHz |
| l3 cache | 32 MB |
| tdp | 65 W |
| socket | AM4 |
| geekbench single | 1 300 |
| geekbench multi | 9 000 |
| passmark | 22 500 |