Технические характеристики
| cores | 8 |
| threads | 16 |
| base clock | 3.8 GHz |
| boost clock | 5.5 GHz |
| l3 cache | 32 MB |
| tdp | 65 W |
| socket | AM5 |
Бенчмарки
| geekbench single | 3 150 |
| geekbench multi | 15 000 |
| passmark | 38 000 |
| cores | 8 |
| threads | 16 |
| base clock | 3.8 GHz |
| boost clock | 5.5 GHz |
| l3 cache | 32 MB |
| tdp | 65 W |
| socket | AM5 |
| geekbench single | 3 150 |
| geekbench multi | 15 000 |
| passmark | 38 000 |