Технические характеристики
| cores | 12 |
| threads | 24 |
| base clock | 3.8 GHz |
| boost clock | 4.6 GHz |
| l3 cache | 64 MB |
| tdp | 105 W |
| socket | AM4 |
Бенчмарки
| geekbench single | 1 350 |
| geekbench multi | 12 500 |
| passmark | 32 800 |
| cores | 12 |
| threads | 24 |
| base clock | 3.8 GHz |
| boost clock | 4.6 GHz |
| l3 cache | 64 MB |
| tdp | 105 W |
| socket | AM4 |
| geekbench single | 1 350 |
| geekbench multi | 12 500 |
| passmark | 32 800 |