Технические характеристики
| cores | 16 |
| threads | 32 |
| base clock | 3.5 GHz |
| boost clock | 4.7 GHz |
| l3 cache | 64 MB |
| tdp | 105 W |
| socket | AM4 |
Бенчмарки
| geekbench single | 1 350 |
| geekbench multi | 15 500 |
| passmark | 38 500 |
| cores | 16 |
| threads | 32 |
| base clock | 3.5 GHz |
| boost clock | 4.7 GHz |
| l3 cache | 64 MB |
| tdp | 105 W |
| socket | AM4 |
| geekbench single | 1 350 |
| geekbench multi | 15 500 |
| passmark | 38 500 |