Технические характеристики
| cores | 12 |
| threads | 24 |
| base clock | 4.7 GHz |
| boost clock | 5.6 GHz |
| l3 cache | 64 MB |
| tdp | 170 W |
| socket | AM5 |
Бенчмарки
| geekbench single | 3 000 |
| geekbench multi | 19 500 |
| passmark | 50 000 |
| cores | 12 |
| threads | 24 |
| base clock | 4.7 GHz |
| boost clock | 5.6 GHz |
| l3 cache | 64 MB |
| tdp | 170 W |
| socket | AM5 |
| geekbench single | 3 000 |
| geekbench multi | 19 500 |
| passmark | 50 000 |