Технические характеристики
| cores | 12 |
| threads | 24 |
| base clock | 4.4 GHz |
| boost clock | 5.6 GHz |
| l3 cache | 64 MB |
| tdp | 120 W |
| socket | AM5 |
Бенчмарки
| geekbench single | 3 200 |
| geekbench multi | 20 000 |
| passmark | 52 000 |
| cores | 12 |
| threads | 24 |
| base clock | 4.4 GHz |
| boost clock | 5.6 GHz |
| l3 cache | 64 MB |
| tdp | 120 W |
| socket | AM5 |
| geekbench single | 3 200 |
| geekbench multi | 20 000 |
| passmark | 52 000 |