Технические характеристики
| cores | 16 |
| threads | 32 |
| base clock | 4.3 GHz |
| boost clock | 5.7 GHz |
| l3 cache | 64 MB |
| tdp | 170 W |
| socket | AM5 |
Бенчмарки
| geekbench single | 3 300 |
| geekbench multi | 26 000 |
| passmark | 72 000 |
| cores | 16 |
| threads | 32 |
| base clock | 4.3 GHz |
| boost clock | 5.7 GHz |
| l3 cache | 64 MB |
| tdp | 170 W |
| socket | AM5 |
| geekbench single | 3 300 |
| geekbench multi | 26 000 |
| passmark | 72 000 |