NVIDIA • GPU
NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER
Средняя цена
85 000 ₽
Народный рейтинг
% за
голосов
Технические характеристики
| memory | 16 GB GDDR6X |
| core clock | 2340 MHz |
| boost clock | 2610 MHz |
| tdp | 285 W |
| bus | 256-bit |
| architecture | Ada Lovelace |
Бенчмарки
| 3dmark time spy | 25 000 |
| passmark | 35 000 |
| geekbench multi | 25 000 |